מעמק חפר לגרונינגן

אליפות תיכונים בעמק חפר, סין מכה את יריבותיה באליפות קבוצות לנשים. גם גרונינגן ואשדוד על המפה.


 בתחרות המסורתית של ההתיישבות העובדת על שם  עופר ברמן נטלו חלק 88 שחקנים מ-12 מוסדות חינוך.

התחרות התנהלה בשיטה השוויצרית, ב5  סיבובים מהירים. התחרות יועדה  לחטיבות ביניים (כיתות ז'-ט') ולתיכונים (כיתות י'-י"ב). לקביעת הדירוג הקבוצתי,  חיברו את התוצאות של 3 השחקנים המצטיינים מכל בית-ספר בכל אחת מהתחרויות.

בתחרות חטיבות הביניים זכה ערן אופיר (עמקים תבור) עם 5 מ-5 ובתיכונים יוליה שוויגר (מבואות הנגב) עם תוצאה מושלמת גם כן, לפני יונתן חזן (אשל הנשיא) ודוד זר (תורה ומדע) 4.5 כ"א.

הדירוג הקבוצתי בחטיבות הביניים: הכפר הירוק רמה"ש 11.5 (מ-15), ישיבת השומרון 9, תורה ומדע (י-ם) ועמק חפר (המוסד המארח) 8.5 כ"א.

בתיכונים: תורה ומדע 12.5, אלוני יצחק 10, הכפר הירוק 9.5.

דירוג קבוצתי מצטבר: תורה ומדע, הכפר הירוק 21 כ"א. הגביע  ינדוד בין שני המוסדות בשנה הקרובה, לראשונה מזה שנים רבות, וזאת לאחר 4 זכיות רצופות של הכפר הירוק בשנים קודמות.

לאחר מכן נערכה כבכל שנה תחרות בזק בין בוגרי מדרשת רופין. השתתפו 19 שחקנים. גיא רוזן ניצח עם מלוא 7 הנקודות בהקדימו את אלישע כספי 6 ופז מגן 5 (מוסר הידיעה: עודד רוס).

באליפות ישראל הפתוחה בסיבוב החמישי זכה סמירין בשחור מול בראון, פוסטני ניצח את מיכלבסקי, פופילסקי גבה בשחור נקודה שלמה מאברוך. סמירין מוביל לבדו עם מלוא חמש הנקודות, והוא יתמודד בסיבוב הששי בשחור עם פופילסקי, אשר לו 4.5 נקודות. גם לפוסטני 4.5 נקודות, והוא  ישחק בלבן עם תמיר נבאתי (4). עוד יזווגו בעלי ארבע נקודות כדלקמן: ביחובסקי-סוושניקוב, בראון-אקסלרוד,סופר-קנצלר.

 

האמפי קונרו מהודו, פיצתה את עצמה קמעא על תבוסתה בדו-קרב אליפות העולם, בהתקפה נאה, גם אם לא מדויקת, מול האוקראינית אנה אושנינה.

ההקרבה 41.מה:ח6, היא נכונה כשלעצמה, אולם מעט נמהרת. לו היו לרשותה למעלה משלוש דקות, אולי יכלה האוקראינית למצוא את ההגנה הנאה: 41...מהג5+ 42.מח1 מה:ג4. קבלת קרבן המלכה, איפשרה ללבן לסיים במט נאה מאוד .
@@01-GM_H_Koneru-IM_A_Ushenina.pgn@@

בגרונינגן החלה תחרות מעניינת. מצורפים בזה כל משחקי הסיבוב הראשון (מתוך האתר: (The week in chess. מומלץ במיוחד הקרב  (15) פלאט – ספארנברג , בו  לבן לוכד טיב, ומנחית לבסוף מט משובב נפש בארבעה, כולל הכאה בדרך הילוכו בידי שחור והקרבת מלכה.
@@groninga11.pgn@@