קורובוב מוביל לבדו באליפות אירופה

קורובוב מוביל לבדו באליפות אירופה


 קורובוב מוביל לבדו באליפות אירופה     מאת: יוחנן אפק

 

אורח הסיבוב הרביעי באליפות אירופה בירושלים היה לא אחר מאשר מיכאל טל, שנתכבד בהקשה על הגונג לתחילת המשחקים. לא אין זו מתיחה לפורים ולא מדובר באלוף העולם השמיני שכבר שנים רבות אינו עמנו כי אם בבנו הצעיר של מנהל התחרות רמי טל הנושא שם זהה...

רב האמן האוקראיני אנטון קורובוב היה היחיד בחבורת המובילים שניצח בסיבוב הרביעי וכתוצאה מכך התייצב בגפו בראש הדירוג עם מאזן מושלם . קורובוב גבר בכלים השחורים על הרומני קונסטנטין לופולסקו בעוד ששני הקרבות האחרים בפסגה, נווארה-נאייר וויטיוגוב-וובק נסתיימו בשלום. על מאזן הכוחות בצמרת תעיד העובדה שרק בחמישה מבין עשרים הלוחות הראשונים (כולם על טהרת רבי האמנים) הושגה הכרעה. בשניים מהם היתה ידם של שחמטאינו הבכירים על העליונה: איליה סמירין הרחיק ראות מיריבו השוודי נילס גרנדליוס והפילו בפח טקטי ואמיל סוטובסקי הפגין בקיאות רבה יותר בנוסח ברלין הספרדי מיריבו הסלובקי פטר מיכאליק. מקסים רודשטיין הסתפק בתיקו שני ברציפות מול הגאורגי לבאן פנטסולאיה.על שאר רבי האמנים הישראלים עבר יום קשה. אלוף ישראל לשעבר תמיר נבאתי נוצח בפעם השנייה ברציפות, הפעם במפתיע בידי פנחס קנטראז'י לאחר שנפל במלכודת מט פשוטה אך סמויה משהו בסיום עדיף של צריחים ורצים שוני צבע. אלוף עבר אחר, יהודה גרינפלד, נחל הפסד בכורה בידי הקרואטי אנטה ברקיץ'. האולימפי יבגני פוסטני נוצח בידי ההולנדי הצעיר קווינטן דוקארמון. גיל פופילסקי וטל בראון נכנעו בשחור לרבי אמנים העולים עליהם ביותר ממאה נקודות מד-כושר. הגלולה המרה הומתקה חלקית הודות לשתי הפתעות ישראליות  נעימות מאוד: לאחר שנפרד בתיקו בסיבוב השלישי מן האזרי ר"א ווגאר ראסולוב, גבר הירושלמי פיליפ זיסמן , יו"ר המועדון המקומי, הפעם בכלים השחורים על רב אמן נוסף- האוקראיני ויטאלי סיווק העולה עליו בקרוב ל-300 נקודות מד-כושר! עומר קאלי ניצח את האמן הבינלאומי הרומני ויקטור ברנאורה למרות פער מד-כושר של יותר מ-400 נקודות ביניהם. תוצאות תיקו נאות רשמו שוב שורה של ישראלים צעירים מול רבי-אמנים.    

הדירוג לאחר הסיבוב הרביעי: קורובוב 4, נאייר, וובק, נווארה, גריגוריאן, מוטילב, סמירין, סוטובסקי וקמפינסקי 3.5 כ"א. עם צוברי 3 נקודות נמנים שני ישראלים –רודשטיין וקנטראז'י. למיכלבסקי, קוגן, ראזניקוב ,זיסמן וקאלי 2.5 נק' כל-אחד.

  

בשבת לא ייערך סיבוב ושחקנים רבים יצאו לטיול במצדה ובים המלח בהדרכתו של אמן השחמט הירושלמי פיטר גוחבט. ביום ראשון בשעה 3 אחה"צ יחל הסיבוב החמישי עם יריבים לא קלים לנציגינו הבכירים והבכירים פחות: בצמרת יתמודדו  סמירין (2650) וסוטובסקי (2626) בשחור עם האוקראיני יורי וובק (2588)  והרוסי יבגני נאייר (2634) בהתאמה. המוליך בראש קורובוב יפגוש בכלים הלבנים את דויד נווארה, הצ'כי מספר אחת  ומוליך הדירוג המוקדם. עקבו אחר הקרבות בשידור ישיר והיעזרו בהדרכתם של הפרשנים אלון גרינפלד ורונן הר-צבי.  

ביום א' ייפתח במקום סמינר פיד"ה בן 3 ימים (בין השעות 8.30- 14.00) לקידום שופטי שחמט בניהולו של השופט הראשי של האליפות אלמוג בורשטיין.

את קרבות התחרות ואת הדירוג בשלמותו ניתן למצוא באתר הרשמי של התחרות

   www.eicc2015.com

   

picture of hiv rash jasonfollas.com pictures of aids