סיכום תחרויות השחמט במכביה - עם סרטונים ותמונות!

פסטיבל השחמט במסגרת המכביה ה-19 בהשתתפות למעלה מ-150 שחמטאים מהארץ ומחו"ל הסתיים ביום ראשון בירושלים. מבין זוכי המדליות בלטו מרסל אפרוימסקי ואופיר אהרון עם ציון לאמן בינלאומי.


 תחרויות השחמט של המכביה ה-19 זכו להיענות מרשימה עם למעלה מ-100 משתתפים בתחרות הפתוחה בלבד ועוד מספר שיא של 4 תחרויות סגורות, שחיפו על היעדרה של תחרות העל שנערכה לפני 4 שנים.
הצוות המארגן בירושלים שכלל את משה שלו, המנהל הראשי של הפסטיבל, את אנשי מועדון "ירושחמט" אלון כהן-רביבו, שאול ויינשטיין, פיטר גוחבט ודניאל מגן ואת ניר רשף ואמי קייזר, עשה את עבודתו על הצד הטוב ביותר. הושם דגש גם על הצד התקשורתי שעליו היו אחראים בעיקר דובר האיגוד אריה אלדר, הצלמת יאנה רוטנר וכותב שורות אלה. במהלך התחרות פורסמו ב-You Tube סרטונים רבים שכללו קטעי משחקים ובעיקר ראיונות קצרים עם שחמטאים ועם אנשי ציבור. חלק מהם מובאים בסיום כתבה זו ביחד עם התמונות המעניינות ביותר שצולמו במהלך השבוע גדוש האירועים.


בוזי' הרצוג - מאורחי הכבודמנכ"ל מלון דן מתעניין במשחקי השחמט

הכנות לפתיחהחשוב לציין גם את השופט הבינלאומי אבי דורנר שניהל במקביל את תחרות הנוער בנתניה על הצד הטוב ביותר, ואת עוזרו חגי פרנק שדאג לדיווחים יומיים מצולמים באתר השחמט של המכביה.
בתחרויות עצמן כבשו הישראלים את רוב המדליות בתחרויות הסגורות. יוצא מהכלל בודד היה רב-האמן הרוסי סמיון דבויריס שבעזרת פיניש נהדר של 3 ניצחונות רצופים זכה לבדו במקום הראשון בתחרות GM1 עם 6 מ-9. תוצאה זהה הספיקה לבוריס אברוך מישראל לזכות לבדו בתחרות GM2.
בכל אחת מתחרויות אלה היו לנו תקוות לרב-אמן ישראלי חדש. שחקני מועדון כפר סבא, אביטל בורוחובסקי ודני ראזניקוב, השואפים זה שנה להשיג את הציון השלישי והסופי לתואר, לא היו רחוקים מלהשיגו. ראזניקוב שיחק מצוין בסיבובים 7-8 וניצח פעמיים בשחור, אך ברגע המכריע סיים רק בתיקו עם אנדרה דיאמנט מברזיל בכלים הלבנים לאחר משחק מעניין.

צפה במשחקי תחרות GM1

@@GM-1.pgn@@


אייל דויטשיהודה גרינפלדויטאלי גולוד

צפה במשחקי תחרות GM2

@@GM-2.pgn@@

מסתבר כי עלינו להיות סבלניים ולהמתין שהצעירים יצברו עוד ניסיון ויתחזקו מעט לפני שנוכל להכריז על עוד שני רבי-אמנים חדשים בישראל.
לעומת זאת, בתחרות IM1 הושגו שני ציונים. מרסל אפרוימסקי ממועדון ראשון לציון, שהפגינה בתחילת החודש כושר מצוין בפסטיבל קריית אונו, המשיכה באותה דרך וצברה 6.5 מ-9, בדיוק כמו אופיר אהרון מחיפה, והשניים זכו בציון ראשון לאמן בינלאומי. את רשימת זוכי המדליות השלים העולה החדש אב"ל גבריאל פלום עם תוצאה זהה.


 
 
 

מרסל אפרוימסקי


 
 
אופיר אהרון מול איגור ביטנסקי

צפה במשחקי תחרות IM1

@@IM-1.pgn@@

בתחרות IM2 המאבקים היו צמודים יותר. אב"ל אלכס כספי (אף הוא ממועדון ראשון לציון) זכה לבדו עם 6 מ-9 (מדלייה רביעית עבורו משחקי המכביה ושנייה מזהב), אבל איש לא עשה ציון. בכל זאת יש לציין את הישגו המעולה של האמן בן ה-16 עומר רשף ממועדון קריית אונו - מקום שני כולל ניצחון על כספי.


 
 

שחר גינדי מול יוליה שוויגר

צפה במשחקי תחרות IM2

@@IM-2.pgn@@

התחרות הפתוחה נכבשה על-ידי המדורג מס' 29, אריאל ארנברג בן ה-12 ממועדון כפר סבא, שהשיג 7.5 נקודות מ-8 משחקיו הראשונים בסגנון טקטי מרהיב. הפסד בסיבוב האחרון הוסיף לו שותף למקום הראשון, דייבי ד'ישראל מברזיל (שהוא אגב דובר עברית רהוטה) שזכה בכסף עם בוכהולץ נחות. בארד זכה איגור פטרובסקי ממקדוניה.

 


אריאל ארנברג מול ארקדי סלונימסקי

צפה במבחר משחקים מהתחרות הפתוחה

@@Maccabiah-Open.pgn@@

בתחרות הנוער הצטיינו האורחים מחו"ל מרק קווטני ולאוניד סאוולין (גרמניה) ואקסל זוכוביצקי (מקסיקו), כאשר הישראלי המצטיין הוא משה פרידלנד ממועדון אליצור פ"ת.

 


מרק קווטני מול גוני מירום

בתחרות בזק פתוחה שנערכה במוצאי שבת זכה במקום הראשון דני ראזניקוב עם 7.5 מ-9.

אירועי השחמט של המכביה נחתמו באליפות חיל האוויר בשחמט שבה זכה אופיר דביר ובסיור בבסיס חיל האוויר של משתתפי המכביה, שכלל משחק סימולטני של שחקן בכיר מול מצטייני אליפות חיל האוויר.


 

שולחן הנשיאות בטקס הסיום

סרטונים:
1. דני ראזניקוב מול בוריס אברוך בקרב על הבכורה בתחרות הבזק
2. רם סופר מראיין את אלוף ישראל לשעבר שמעון כגן
3. רם סופר מראיין את מנצח תחרות IM2 אלכס כספי
4. אריק אלדר מראיין את ד"ר שלמה קנדלשיין
5. ראיון עם סגן ראש מינהל הספורט דודו מלכא ויו"ר האיגוד משה שלו

what are the signs of an std site early symptoms of gonorrhea