מפגש מועדונים רב לוחות

מועדון השחמט כפר סבא אירח מפגש נבחרות שחמט של ארבעה מועדונים על 15 לוחות בכל קבוצה.


אירועים דומים לנוכחי נערכו בעבר הרחוק והפעם, הרעיון והיוזמה נבעו ממועדון ירו שחמט, שהציעו לחדש מסורת וותיקה. מועדוני השחמט שנרתמו בכיף: ירו שחמט, ראשון לציון, אטיוד רמת גן והמארח כפר סבא.

  נבחרת רמת גן

יואב ניסנבאום, צלם מועדון כפר סבא

בתקנון התחרות נקבע כי מד הכושר המקסימלי יהיה 2300 והומלץ מד כושר מינימאלי של 1900. תוצאות התחרות מופיעות באתר האיגוד ("תחרויות") והן דווחו לצרכי מד כושר ישראלי.

 נבחרת ירושלים

יואב ניסנבאום, צלם מועדון כפר סבא

כראוי לתחרות בעלת אופי ידידותי, האווירה הייתה נעימה וסימפטית, שלוותה בכיבוד עשיר ותנאי משחק מעולים.

נבחרת ראשון לציון

יואב ניסנבאום, צלם מועדון כפר סבא

בשלב הראשון, נערכו שלושה סיבובים בשיטת ליגה, בקצב של 15 דקות לשחקן ו-5 שניות למסע, על פי הגרלה של מיקום וצבעים. נקבע מראש שבשלב השני הקבוצות שתסיימנה במקומות ראשון ושני יתמודדו על מיקומים אלה ואילו הקבוצות האחרות תתמודדנה על מקומות שלישי ורביעי. במקרה של שוויון בנקודות, בכל אחד מהשלבים יתקיים משחק בזק קבוצתי (שלוש דקות לשחקן פלוס שתי שניות למסע) ובמקרה של תיקו משחק נוסף וכן הלאה, עד להכרעה.

נבחרת כפר סבא

יואב ניסנבאום, צלם מועדון כפר סבא

אטיוד רמת גן סיימה את שלב הליגה במקום הראשון עם 28.5 נקודות, לפני ירו שחמט – 22, ראשון לציון 20 וכפר סבא 19.5.

נבחרת ירו שחמט, שהפסידה נגד אטיוד 11.5:3.5 בשלב הראשון, ניצחה אותה 10:5 בשלב המכריע, ואילו כפר סבא שהפסידה נגד ראשון לציון 8.5:6.5 בשלב הליגה, ניצחה אותה בתוצאה זהה בשלב המיקום הסופי.


נבחרת כפר סבא מול נבחרת ירושלים

המיקום הסופי, שבו לא נלקח בחשבון מספר הנקודות בשלב הליגה: ירו שחמט, אטיוד רמת גן, כפר סבא, ראשון לציון.

הפרש מד הכושר הממוצע ערב התחרות לא היה משמעותי, אבל בכל זאת נציין שהרכב ירו שחמט היה הנמוך ביותר "על הנייר", מבין הארבעה, כלומר, מיני הפתעה.


הזוכה ירושלים

בטקס הסיום הוענקו גביעים לנציגי ארבע הקבוצות. נציג ירו שחמט, עזגד יהושע, שהגה במקור את רעיון המפגש רב הלוחות, העלה על נס את נחישות המועדון, שהגיע למפגש בהיותו רעב להישג משמעותי, מה שאמנם התבטא בתחרות. עזגד הודה למועדון כפר סבא על שיתוף הפעולה לאורך כל הדרך.

תוצאות אישיות אופטימאליות, 4 נקודות מ-4 משחקים, הושגו ע"י דניאל מגן ממועדון ירו שחמט וכן ע"י אסף גורשטיין ואופק מגן ממועדון כפר סבא.

תוצאות קרובות למקסימום הושגו ע"י אלון סובל, 3 מ-3 והצעיר אורי שפר, 3.5 מ-4, שניהם ממועדון אטיוד רמת גן.

מנהלי ושופטי התחרות, נימי כספי ודרור אשכנזי, זכו לתשואות רמות על הביצוע המעולה.


כל הנוכחים, כולל ראשי הקבוצות, דן דרורי, יוסי רייקו, עזגד יהושע ועמירם קפלן, העידו שהיה טעם רב למפגש ואיחלו שירבו כמותו.