נתן בירנבוים - מנצח פסטיבל פסח ע"ש משה צ'רניאק

מועדון השחמט העירוני תל אביב ארגן גם השנה פסטיבל שחמט גדול בחופשת הפסח. בתחרות הראשית ניצח אלוף ישראל לשעבר נתן בירנבוים (התמונה צולמה ע"י יואב דותן עבור ויקיפדיה).


במקביל לאליפות ישראל עד גיל 20, שעליה דיווחנו בתחילת השבוע, התקיימה במרכז השחמט ברמת אביב תחרות פתוחה בשלוש רמות בהשתתפות שני רבי אמנים ושני אמנים בין-לאומיים.
המאבקים בצמרת היו קשים ומרתקים. כבר בסיבוב הראשון שמט המדורג מס' 1 רב-אמן תמיר נבאתי חצי נקודה מול אלוף ישראל הטרי עד גיל 16, אורי קובו. בתחתית העמוד קטע וידאו מרתק מסיומו של משחק זה שצולם על-ידי יואב ניסנבאום.
לאחר שלושה סיבובים הוביל לבדו נתן בירנבוים (בתמונה) עם מלוא שלוש הנקודות, אך בסיבוב הרביעי הוא נוצח בקרב המרתק הבא (הערות וניתוחים: רם סופר)


גיא ליבמן - נתן בירנבוים

@@Libman-Birnboim.pgn@@

לאחר ניצחון זה הוביל ליבמן לבדו עם 3.5 מתוך 4, אבל בסיבוב האחרון הוא התקשה לעמוד במתח ונוצח על-ידי תמיר נבאתי. לבסוף חילקו שלושה שחקנים את המקום הראשון עם 4 נקודות מתוך 5: נתן בירנבוים, תמיר נבאתי וולנטין גויכמן, אך בירנבוים זכה בפרס הראשון בזכות בוכהולץ עדיף. ליבמן הסתפק במקום הרביעי עם 3.5 נקודות, לפני אורי קובו שזכה בפרס השחקן המפתיע עם אותו מספר נקודות.

בתחרות המשנית ניצח לבדו טים שיק עם 4.5 מתוך 5 לפני ולדימיר לטיסוב, אבי כהן, אלי עייש, יצחק רוזנצוויג ונתן גינזבורג 4 כל אחד. בתחרות השלישית ניצחו במשותף אייל יבלונקו ורומן בוטביניק עם 4.5 מתוך 5, כאשר יבלונקו זוכה בפרס הראשון עקב בוכהולץ עדיף.

פסטיבל הפסח ע"ש צ'רניאק כלל, בנוסף, עוד אירועים רבים, שביניהם נציין תחרות שח מהיר שהסתיימה בניצחונו של אריה אקסלרוד ותחרות שח-זוגות "שבדי" שבה זכו ישראל כספי ודני סלומון. כמו-כן התקיימו תחרויות רבות לילדים.

ניהלו את האירועים בצורה מוצלחת רמי בקיש ועודד רוס.