מוקדמות מרכז גילאי 7, 9, 15 בסביון
מאת ליאור איזנברג
מוקדמות אליפות ישראל עד גיל 7,9,15 הסתיימו בהצלחה בסביון כאשר כ-103 משתתפים נטלו חלק באירוע.
השפעת השנתיים האחרונות הורגשה בקצב המשחקים המהיר וכן בכמות המועטה בקרב ילדי גיל 7 שהשתתפו. גם ההחלטה ,הנכונה, של ועדת הנוער לקיים השנה אליפות עד גיל 7 כפיצוי לילדי גיל 6 בשנה שעברה ייתכן ומעט הורידה בכמויות גם כן.
הניצוץ של הילדים ליד הלוחות והמגע האנושי שכה היה חסר להם בשנה פלוס האחרונות בהחלט הורגשו ושמחנו לארגן ולארח אירוע חשוב זה.
תודה רבה לצוות השופטים בראשות אלון כהן, ירון ליניק, שוקי נחשוני ודניאל טרטקובסקי,למטיאס פטשני על הסיוע הלוגיסטי וכן תודה גדולה למועצה המקומית בסביון .
תוצאות מלאות:
גיל 7: http://chess-results.com/tnr591925.aspx?lan=1&art=1&rd=6
גיל 9:http://chess-results.com/tnr591926.aspx?lan=1&art=1&rd=6
גיל 15: http://chess-results.com/tnr591928.aspx?lan=1
האלופים בסביון
מוקדמות מרכז גילאי 11, 13 ברמת גן
מאת פז אבינרי
בחופשת חנוכה בתאריכים 30.11-2.12, התקיימו מוקדמות אליפות הארץ לנוער ברחבי הארץ.
במחוז מרכז פוצלו המוקדמות לסביון ולרמת גן, וברמת גן נערכו המוקדמות עד גיל 11 ועד גיל 13. השתתפו 133 שחקנים בסך הכל, מתוכם 71 בגיל 11 ו-62 בגיל 13.
למרבה המזל ולמרות התחזית הגשומה, היה מזג אוויר יפה בימי התחרות, ובין הסיבובים נוצלה ההפסקה למשחקי כדורגל ואכילת פיצה. בניגוד להפסקות המשוחררות ומלאות המרץ, באולם המשחקים הייתה אווירה רצינית וניכרה ההתרגשות הרבה של השחקנים, לצד לא מעט לחץ ומתח שהתגברו לקראת הסיום.
במוקדמות גיל 11, ארבעה שחקנים סיימו עם חמש נקודות במקומות 2-5, בהפרשי בוכהולץ של חצי נקודה בלבד אחד מהשני. במקום החמישי - שחקן המועדון יונתן ובר בן העשר, בפער חצי נקודת בוכהולץ מרום מנייביץ' ממועדון פתח תקוה, שסיים במקום הרביעי. את רום הקדים תומר שטרנפלד ממועדון ראשון לציון שזכה במקום השלישי, ובמקום השני סיים המדורג הראשון בתחרות - עמית גילור ממועדון כפר סבא.
במקום הראשון זכה לבדו בתוצאה כמעט מושלמת של 5.5 נקודות - אסף ברלד ממועדון קרית אונו.
הפתיעו לטובה גיא רקובשיק ואריאל לריושין בני העשר ממועדון פתח תקוה, שהעפילו לגמר עם תוצאה מרשימה של 4/6, עם רמת ביצועים הגבוהה ב-231 וב-235 נקודות בהתאמה ממד כושרם.
במוקדמות גיל 13, סיימו במקומות הראשונים שלושה שחקנים עם חמש נקודות. לפי שוברי השוויון, סיימה במקום השלישי ליליאן אשכול ממועדון תל אביב עם רמת ביצועים מעולה של 1999, הקדים אותה יהונתן בייטנר ממועדון רעננה ללא אף הפסד, ובמקום הראשון זכה יואב רבינוביץ ממועדון קרית אונו. ראוי לציין ששלושתם זכאים לשחק במוקדמות גיל 13 גם בשנה הבאה.
בלט לטובה תמיר הר-זהב ממועדון קרית אונו עם תוצאה של 3.5 נקודות ברמת ביצועים הגבוהה ממד כושרו ב-256 נקודות.
תוצאות מלאות ניתן למצוא כאן:
גיל 11 - https://www.chess.org.il/Tournaments/TournamentPage.aspx?Id=33334
גיל 13 - https://www.chess.org.il/Tournaments/TournamentPage.aspx?Id=33333
לסיכום, אני רוצה להודות לצוות השיפוט (לפי סדר אקראי): ערן לפושניאן, אמילי לוין, יובל ממיה, יהודה ארנטרוי, אלון סובל ואור גבריאלי. תודה נוספת לועדת נוער וליו"ר ניר קלאר, על בניית מתווה המוקדמות.
אני מודה כמובן גם למנהל המועדון דן דרורי, שקידום הנוער עומד בראש סדר עדיפויותיו.
להתראות בתחרויות הבאות!
המתח ברמת גן בשיאו
מוקדמות מחוז דרום באשקלון
מאת יואל לוי
מתנ"ס נווה-אילן הנאה והיפה אירח 59 שחקני-נוער מדרום הארץ שהשתתפו ב-5 תחרויות-גילאיות וב-6 סיבובים במטרה להעפיל לגמרי הנוער שיתקיימו בפסח 2022.
התחרויות נוהלו במקצועיות ובצורה "חלקה" על ידי יוליה גיטין (מנהלת התחרות), ליאוניד גיטין (עוזר שופט), תומר סופר (עוזר שופט וניהול) ויואל לוי (שופט ראשי).
להלן, תוצאות התחרויות השונות :
גיל 7
1.פייר נסלי מבאר-שבע - 3.5 נק'
2.קלוקין ביני ממעלה-אדומים - 3 נק'
3.הדר עיתי מאשדוד - 2.5 נק'
גיל 9
1.גורביץ נריה מאשקלון – 5 נק'
2.לוי עומר מרחובות 4.5 נק'
3.בדיובקין נתניאל אלכסיי מרחובות 4 נק'
גיל 11
1.וולפוביץ דניאל מאשדוד – 5 נק'
2.צירקל אמה מאשקלון - 4.5 נק'
3.בירקה אליה מפורת רחובות - 4 נק'
גיל 13
1.קירש יהל דוד מירושלים – 6 נק' מ6 משחקים!
2.כפיר נדב מפורת רחובות – 5 נק'
3.דוקטורי שמרי-לשם מפורת רחובות - 3.5 נק'
גיל 15
1.בורודטי איתמר מבאר-שבע – 5 נק'
2.ניב ליאון אריאל מבאר-שבע - 4 נק'
3.שרמן אסתר מרחובות - 4 נק'
אשקלון חגיגית עם נרות ובלונים
מוקדמות צפון בקריית מוצקין
מאת חיה רויטמן
בימי החנוכה התקיימו בקריית מוצקין מוקדמות אליפות הארץ לנוער מחוז צפון, 5 קטגוריות גיל עד 7/9/11/13/15.
במקומות הראשונים זכו:
עד גיל 7- מקום 3- משה מאיר פאדידה מקום 2 - ישראל כהן, מקום 1- נווה שהם.
עד גיל 9- מקום 3- גרצין יאן, מקום 2- גולדברג יוני, מקום 1- שגיא אלישע.
עד גיל 11- מקום 3- אריק פרלמן מקום 2- שכטמן יאיר, מקום 1- לויטן ליאל.
עד גיל 13- מקום 3 - רחל פדידה, מקום 2- קצב דניאל, מקום 1- מנחם עדי.
עד גיל 15- מקום 3- מקס פבזנר, מקום 2- זוייב איליה, מקום 1- ברזקין אריק.
ישר כח לשחקנים שהתחרו במקצועיות וכבוד הדדי♟😍♟
המנצחים בקרית מוצקין
מוקדמות המגזר הערבי יתקיימו ב24-25 בדצמבר באום אל פחם, וב4-5 בינואר במעיליא. את ההזמנה לאום אל פחם ניתן לראות כאן
https://www.chess.org.il/ContentPages/ContentPage.aspx?Id=3940
רשמה מלאה של עולים וממלאי מקום לגמרים