מדליית כסף אירופית לנבחרת הנוער!

20/07/2015

מאת סיון חדד

הישג גדול ומחמם לב לנבחרת ישראל באליפות אירופה לקבוצות נוער.




                                                   מדליית כסף אירופית לנבחרת הנוער!

נבחרת הנוער הישראלית העניקה לנו אמש נחת מרובה. באליפות אירופה שנערכה בקרפאץ' (פולין) התמודדו 14 מן הטובות שבנבחרות הלאומיות ביבשת לנערים עד גיל 18 .ישראל היתה מדורגת שניה אחרי גרמניה ואכן עמדה בציפיות עם הופעה מכובדת ומרשימה ששנים לא ראינו כמותה.כמו המנצחת גרמניה, צברה ישראל 10 נקודות קבוצתיות אלא שיתרון בנקודות לוח העניק את הזהב לגרמנים למרות שנוצחו הן בידי ישראל והן על-ידי נבחרת צ'כיה שנטלה את מדליות הארד. ישראל יכולה להתנאות בנצחונות על שותפותיה לבימת הכבוד וגם על הונגריה א' שסיימה רביעית. מארבע יריבותיה הנותרות, הונגריה ב', גאורגיה, טורקיה ואסטוניה נפרדה הנבחרת  בתיקו וכך היתה בעצם היחידה שצלחה את האירוע ללא הפסד קבוצתי!

הדירוג המלא: גרמניה וישראל 10 כל-אחת; צ'כיה והונגריה א' 9 כ"א; טורקיה 8; הונגריה ב' ופולין א' 7 כ"א; גאורגיה, אסטוניה, פולין ב' ואנגליה 6 כ"א; אוסטריה ומולדובה 5 כ"א וסלובניה 4. הישגי שחקנינו: ר"א אביטל בורוחובסקי 4.5 מ-7; אב"ל ניצן שטיינברג 4; אב"ל אורי קובו 3.5 ; א"פ עומר רשף 4. את הקבוצה ניווט בהצלחה רבה  אל ההישג המזהיר קפטן סגל הנוער באיגוד, האמן הבינלאומי איגור ביטנסקי.           

לפנינו הקרב על הלוח הראשון מן המפגש עם הונגריה בו מעניק צעיר רבי האמנים בישראל ליריבו ולנו שיעור מאלף אודות עליונותו של צמד רצים הפועל בהרמוניה:  

לבן:אביטל בורוחובסקי   (2539)    שחור:בנימין גלדורה  (2500) 

הגנה סלאבית

1.פו3 ד5 2.ד4 פו6 3.ג4 ג6 4.פג3 ה6 5.ה3 פבד7 6.מהג2 רד6 7.רד3 00 8. 00 ד:ג4 9.ר:ג4 ב5 10.רה2 רב7 11.צד1 מהג7 12.ה4 ה5 13.ד:ה5 פ:ה5 14.פד4 פז6 15.ז3 צוה8 16.פו5 רה5 17.רה3 פה7 18.פד4!  ב4 19.פא4 פ:ה4!? 20.מה:ה4 ג5 21.פב5! ר:ה4 22.פ:ג7 ר:ג7 23.פ:ג5 רג6 24.פא6 רה5 25.פ:ב4 ר:ב2 26.צאב1 רו6 27.פ:ג6 פ:ג6 28.רו3 צאג8 29.רז4! צב8 [29...צג7 30.צבג1+ -] 30.רד7 צ:ב1 31.צ:ב1 צב8 32.צ:ב8+ פ:ב8 33.רב5! א6 34.רא4 רה5 35.רג5! ז6 36.ו4 רג7 37.מו2 ו5 38.מה3 מו7 39.מד4 מה6 40.רב3+ מו6?[ מפסיד כפוי למרות שגם 40 ...מד7 41.מד5 לא נושא בשורות טובות בהרבה כי המלך הלבן הדומיננטי אף הוא יחדור במוקדם או במאוחר לאגף המלך]  41.מד5 פד7 42.רא3 רד8 43.מג6 פב6 44.רג5! השחור נכנע.

באליפות הנערות התמודדו עשר קבוצות (ללא ישראל). ניצחה אסטוניה עם 11 נקודות קבוצתיות לפני פולין א' 10 ופולין ב' 9.

 http://eytcc2015.eu/en/

גלובוס חילק את הבכורה באנדורה

 

באנדורה נפתחה  המהדורה ה-33 של התחרות הפתוחה עם 166 משתתפים מ-18 מדינות ובהם 14 רבי-אמנים. את הדירוג המוקדם מובילים הצרפתי ולדיסלאב טקאצ'ייב והפרואני חוליו גראנדה זוניגה. בתום הסיבוב השני נמנו הישראלים ר"א ארתור קוגן ואב"ל מרק ברקוביץ' עם החבורה הגדולה של בעלי המאזן המושלם. לנער אור גלובוס היתה נקודה אחת.

קודם לכן רשם אור גלובוס הישג נאה כשחילק את המקום הראשון במהדורה השנייה של תחרות הנוער קמפוס אסקאקס בצוותא עם הברזילאי הוגו לוקס דה-מלו 6 מ-7 כ"א. 22 שחמטאים צעירים משש ארצות נטלו חלק באירוע.

שני רבי-אמנים ישראלים מתמודדים בתחרות הפתוחה בסנט מארטי שבספרד השכנה הגדולה. לאחר הסיבוב השביעי הוליכו בראש ההודים ר"א סונדראראיאן קידאמבי ואב"ל גגארה שארדול עם 6.5 כ"א. ר"א מיכאל אורטובסקי חילק את המקום הרביעי עם 5.5 נק'. ר"א בוריס קאנצלר הסתפק לפי שעה ב-3 נק'. לנער אנתוני פלדמן היו 2 נקודות.

 

ישראלים בהולנד

 

הקטגוריה הראשית (66 משתתפים) של תחרות פארק המדע באמסטרדם נסתיימה אמש בניצחונו המרשים של האמן הבינלאומי ההולנדי הצעיר אטיין חאודריאן שצבר 8(!) נקודות בתשעת קרבותיו.את הסגנות חילקו שני אמנים בינלאומיים הולנדים ותיקים יותר: לי רימרסמה ואלברט בלייס עם 7 כל-אחד.רב-אמן הארמן יונקמן שהוביל לאחר הסיבוב השביעי עם 6.5 נקודות נוצח בשני הסיבובים האחרונים בידי חאודריאן ובלייס ונאלץ להסתפק בחלוקת המקום הרביעי. כתבכם המשוטט חילק את המקום התשיעי עם 5.5 נק'. ישראלי נוסף, ארד זק, צבר 4 נק'.

 בקטגורית המשנה (70 משתתפים) חילק את הסגנות הישראלי גור עזיקרי עם 7 מ-9.

ביום ו' נפתחה התחרות הפתוחה של ליידן, העיר האוניברסיטאית ההולנדית העתיקה. 56 שחקנים מתמודדים בקטגוריה הבכירה לרבות שבעה רבי-אמנים. בתום הסיבוב השלישי הוליכו בראש שניים ממנצחי התחרות בעבר-רבי האמנים דיוויד הוואל (אנגליה) ופרדראג ניקוליץ' (בוסני המתגורר בליידן כבר שנים רבות)עם מלוא 3 הנקודות. שלושה ישראלים משתתפים גם כאן: לר"א יבגני פוסטני 2.5, לא"פ שחר גינדי 2 ורק לאוניד בבצ'וק הוותיק משחר עדיין לסיפתח.

 מחר תיפתח בעיירה דירן האליפות הפתוחה של הולנד. בצמרת הדירוג המוקדם של הקטגוריה הראשית ניצבים רבי האמנים המקומיים ארוין ל'אמי ודמיטרי ריינדרמן. כתבכם יהיה הנציג הישראלי היחיד באירוע. 

לתגובות ומידע:   afekchess@gmail.com